Homa -IR indeksi H 6,39 % 0-2,5 sonuç çıktı doktorum artık şeker hastasısın dedi ve gulukofen ilacını verdi

Homa -IR indeksi H 6,39 % 0-2,5 sonuç çıktı doktorum artık şeker hastasısın dedi ve gulukofen ilacını verdi.gerçekten şeker hastası mıyım?Bebek düşünüyorum gulukofen etkiler mi?

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle geçmiş olsun.HOMA değeriniz yüksek evet.

Ama sadece bu değere bakarak insülin direnci varlığını söyleyebiliriz sizde ama şeker hastalığı konusunda net bir bilgi veremeyiz.
Uygun tedavi, diyet gibi faktörlerle bebek sahibi olmanızın önü açılabilir.Bu süreçte endokrinoloji uzmanı tarafından tedavi ve takip edilmenizde yarar var.