İdrar arkadanizi Renk sarı Görünüm berrak Reaksiyon (pH) 6.0 Dansite 1.025 Protein Neg Glukoz Neg Keton Neg Bilirubin Neg Ürobilinojen 0.1 Kan (Peroksidaz) (+)?

İdrar analizi Renk sarı Görünüm berrak Reaksiyon (pH) 6.0 Dansite 1.025 Protein Neg Glukoz Neg Keton Neg Bilirubin Neg Ürobilinojen 0.1 Kan (Peroksidaz) (+) 10 Lökosit Esteraz Akt. Neg Nitrit Neg Mikroskopik inceleme. 3-4 LÖKOSİT 10-15 ERİTROSİT VE 1-2 EPİTAL HÜCRESİ GÖRÜLDÜ .

Tahlil.com Cevabı : İdrarda rbc olması eritrosit yani kanama olduğunu gösterir. Doktorunuz bu tahlil bulgusunu, muayene bilgileri ve ilave tahliller ile birlikte değerlendirerek gerekli kararı vermelidir.Tercihen ultrason, radyolojik bazı tahliller, idrar kültürü gibi ilave tanı yöntemlerine ihtiyaç olabilir.

s******* :

Sayın hocam. 39 yaşında erkeğim. Geçtiğimiz 1,5 yıl içerisinde birkaç kere (bir tanesi korunarak vajinal,diğerleri korunmadan ağızdan ilişki seklinde) şüpheli ilişkilerim oldu. HIV,gonore,sfiliz vb. açısından risk durumum nedir?Hangi testleri yaptırmalıyım? Teşekkürler.

Cevap:

Şüpheli bir  cinsel ilişki sonrası cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyona yakalanma korkusu ile test yaptırmak isteyen bir çok  Tahlil.com okurundan benzer sonular geliyor.

Özellikle vurgulamak istediğimiz bir konu var.
Şüpheli  cinsel ilişki sonrası sadece HIV testi yapılması tek başına yeterli değildir.Başta Hepatit enfeksiyonu olmak üzere çeşitli üretrit etkenleri, HPV, Frengi ve bel soğukluğu gibi bir çok hastalık da bulaşabilmektedir.
Size önerimiz tercihen bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurup muayene sonrası onun da gerek duyduğu ilave testlerin yapılması için çaba göstermeniz.
Aşağıdaki yazımızda konuya dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.