İdrar tahlilimde bol bakteri çıktı.

İdrar tahlil sonuclarim su şekildedir;Dansite 1.020 1003-1030, ph 5.5 4.6-8.0, protein 15mg/dl neg, urobilinojen 0.1mg neg, nitrit pozitif neg,hemoglobin 10Rbc neg,lokosit 500Wbc neg,eritrosit 6-7,Epitel10-15,bakteri bol,İbu sonuçla normal midir? Şimdiden teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Bol bakteri olağan değil.İdrar yollarında enfeksiyon olabilir.İdrar kültürü de yapılmalı.Ayrıca eritrosit ve lökosit de görülmüş.Bu da enfeksiyonu destekliyor.