İdrar tahlilimde bütün değerler normal görünüyor ancak şöyle bir ifade var İdrar mikroskobisi : 2-3 lökosit bol epitel bol maya hücresi görüldü

 İdrar tahlilimde bütün değerler normal görünüyor ancak şöyle bir ifade var İdrar mikroskobisi : 2-3 lökosit bol epitel bol maya hücresi görüldü bu ne anlama gelmektedir 8 aylık evliyim normal midir burda yazılanlar ? idrarda iltihaplanma varsa bu çocuk olmasına engel mi? teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Maya hücresi görülmesi idrar yollarında bir mantar enfeksiyonu bulunduğunu düşündürür.

h**************** :

merhaba, benim mikrobiyoloji sonuçlarımın arasında boyasız direkt:BOL MAYA VAR gaitada amib-giardia:BOL MAYA VAR Direkt parazit:BOL MAYA VAR

Cevap:

Barsak floranız bozulmuş, bol bol yoğurt yiyerek düzeltebilirsiniz..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

h********** :

tam idrar tahlilinde görülen bol epitel hücresi ne anlama gelir?teşekkürler

Cevap:

İdrarda Yassı Epitelin Normalin Üstünde Görülmesinin Nedenleri Kadınlarda vajinal kontaminasyon ( bunun klinik olarak çok anlamı yoktur)Üretrovaginal / üretrovezikal fistüller : Üretra ve vagina arasında normal olmayan bağlantılar olması anlamına gelmektedir.Bu durum tedavi edilmelidir.Erkeklerde idrar tahlilinde yassı epitelyum görülmesi ise klinik olarak daha anlamlıdır. Erkeklerde üretra iltihabı olan üretritlerde bu durum görülebilmektedir. Erkeklerde yassı epitel üretra mukozasından kaynaklanabilir. Özelliklede erkeklerde yassı epitel lökosit ile beraber bulunursa üretrit tanısı yönünden anlam ifade edecektir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.