İdrar tahlilinde, lökosit esteraz pozitif ve bakteri çıktı.

İdrar tahlilimi yorumlarsanız sevinirimÜrobilinojen (URO) NORMAL  Glikoz (GLU) NEGATİF Aseton (Keton) NEGATİF Bilirubin (BIL) NEGATİF  Protein (PRO) NEGATİF Nitrit (NIT) NEGATİF Reaksiyon (pH) 6  Dansite (S.G) 1025 Hemoglobin NEGATİF  Lökosit Esteraz [E] +  Askorbik Asit NEGATİF Eritrosit 1 Lökosit 1  Yassı Epitel 0 Renal Epitel 0 Hyalen Silendir 0 Amorf 3 Kalsiyum Oksalat Monohidrat [H] 8 Kalsiyum Oksalat Dihidrat Kr.[H] 4 Triple Fosfat Kr. 0 Ürik Asit Kr. 0Mantar 0Bakteri[E] +

Tahlil.com Cevabı : Lökosit esteraz pozitifliği ve bakteri görülmesi enfeksiyon olasılığını akla getiriyor.İdrar kültürü yapılması tanı yönünden yararlı olacaktır.