İdrar tahlilinde lökosit olması çok önemli midir?

20 yaşında bayanım.İdrar tahlili sonuçlarımı gönderiyorum.Glukoz:100mg/dl hemoglobin:50mg/dl lökosit est 500^^^03/ul protein :eser lökosit:10 epitel: 11 her sahada lökosit kümesi 1/hersahada rbc:3.İdrarda lökosit olması cok önemli midir?

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlilinde lökosit çıkması ,idrar yolu enfeksiyonu bulgusu olabilir.Şikayetiniz olup olmaması ve gerekirse idrar kültürü tahlili yapılması ile tanı daha sağlıklı koyulabilir.Ayrıca sizde rbc denilen eritrosit de çıkmış idrar tahlilinizde.Muhtemelen bir idrar enfeksiyonu geçiriyorsunuz.Ama kum dökme veya taş da ihtimal dahilinde.