İdrar tahlininde idrar mikrpskopisi 3-4 eritrosit ve 1-2 lökosit çıktı ve ultroson istedi bu ne anlama geliyor?

 İdrar tahlininde idrar mikrpskopisi  3-4 eritrosit ve 1-2 lökosit çıktı  ve ultroson istedi  bu ne anlama geliyor?

Tahlil.com Cevabı : İdrarda rbc olması eritrosit yani kanama olduğunu gösterir, bu durumda ultrason, radyolojik bazı tahliller, idrar kültürü gibi ilave tanı yöntemlerine ihtiyaç olabilir.