İdrarda gebelik testi yaptım ikinci çizgi soluk renkte çıktı?hamile miyim?adetim 5 gün gecikti.

Tahlil.com Cevabı :

İdrarda gebelik testlerinde her iki çizginin belirmesi veya ikinci çizginin silik bir şekilde belirmesi test sonucunun pozitif olduğunu gösterir. Ancak kanda gebelik testi daha güvenilir sonuç vereceği için beklenen adet tarihinde gecikme olması durumunda kan testinde tekrarlanabilir. Kesin gebelik tanısı ise ultrason muayenesinde kesenin görülmesi ile koyulur.

İdrar testi sonucunuzu Tahlil.com doktorlarının geliştirdiği Gebematik'e sormak için tıklayınız...