IGE değerim 1080 çıktı?

3-4 gün önce Alerji ölçülmesi için doktorumun tavsiyesi ile Kan testi yaptırdım.IGE değerim 1080 çıktı. Doktorum bu değerin çok yüksek olduğunu herşeye alerjim olduğunu söyledi. 29 yaşındayım normalde olması gereken IGE değerleri hangi referans ağırlığındadır ve bu değeri düşürmek için ne yapmam gerekmektedir.

Tahlil.com Cevabı : Her şeye allerjiniz olduğu çok da doğru bir açıklama değil.Birçok allerji etkenine karşı farklı tetsler yapılabiliyor.Buna göre varsa ne tür etkenlere karşı alerjiniz olduğu ortaya çıkabilir.Total IG E normal değerleri ise çalışılan laboratuvar ve testin cinsine göre az da olsa farklılık göstermekle birlikte, 1-100 arasındadır.