İyi günler, adetimin beklenen tarihinin 4. günü ve gelmedi. İdrar testi yaptım test çizgisi kadar net değil ancak ikinci çizgi belirgin çıktı. Kan tahlili yaptı

İyi günler, adetimin beklenen tarihinin 4. günü ve gelmedi. İdrar testi yaptım test çizgisi kadar net değil ancak ikinci çizgi belirgin çıktı. Kan tahlili yaptırmak için bir kaç gün daha beklemeli miyim?

Tahlil.com Cevabı : İdrar testinde silik de olsa  ikinci çizginin çıkması test sonucunun pozitif olduğu anlamına gelir.Ancak kanda yapılan gebelik testi daha güvenilir sonuç verir.Beklenen adet tarihinde gecikme olduğuna göre beklemenize gerek yok istediğiniz zaman testi yaptırabilirsiniz.

Gebelik haftasını hesaplamak için sitemizde buluna gebematiği kullanabilirsiniz.