İyi günler annemin uzun süreden beri karaciğer enzimleri ve kolesterol değerleri yüksektir...

İyi günler annemin uzun süreden beri karaciğer enzimleri ve kolesterol değerleri yüksek,elisa testleri negatif,sürekli yorgun halsiz,uyku problemi var ,uyandığında dinlenemiyor b12 eksiliği de var iğne oluyor ama hala şikayetleri geçmedi,sürekli halsiz,crp hep yüksek,idrar tahlillerinde kan görülüyor ,böbreklerde kum geçiriyorkısacası dahiliye uzmanınada gittik ama bi faydası olmadı ..Lütfen yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Annenizin karaciğer testleri yüksek ise karaciğeri de gösteren ultrason mutlaka çekilmeli.İdrar yollarından da şikayetleri olduğuna göre ultrason bu konuda da yardımcı olacak.Kolesterol ve vit b 12 şikayetleri için de bir dahiliyecinin kontrolünde tedavi olmalı gerekirse de diyetisyenden yardım almalı.