İyi günler, şüpheli temas sonrası 22.günde p24 testi yaptırdım.Sonuç; Hiv p24 Ag negatif(0.38) index negatif<1.0 şeklinde.

İyi günler, şüpheli temas sonrası 22.günde p24 testi yaptırdım.Sonuç; Hiv p24 Ag negatif(0.38) index negatif<1.0 şeklinde. Sizce bundan sonrası için nasıl biryol izlemeliyim?0.38 değeri yüksek mi?Birdaha test yaptırmalıyım ya da ne zaman yaptırmam gerekir?

Tahlil.com Cevabı :  Sonuçlarınız negatif yani normal ancak şüpheli ilişki sonrası HIV enfeksiyonuna yakalanma endişesiyle çoğu zaman doktora da danışmadan test yaptıran okurlarımız için, hangi HIV testinin ne zaman yapılacağı ve nasıl yorumlanacağına dair bir yazı hazırladık. Tahlil.com doktorlarının hazırladığı yazıımızı okumanızı öneriyoruz.Aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Hangi HIV testi ne zaman yapılmalıdır?