İyi günler unutkanlık problemi nedeni ile b12 ve d vitamini testi yaptırdım..30 yaşındayım ve b12 değerim sonuç 355.0 normal değer 210.0-965.0 pg/ml diyor.. d v

İyi günler unutkanlık problemi nedeni ile b12 ve d vitamini testi yaptırdım..30 yaşındayım ve b12 değerim sonuç 355.0 normal değer 210.0-965.0 pg/ml diyor.. d vitamini ise 28.4 acaba bir eksiklik var mı?

Tahlil.com Cevabı :

Unutkanlık için  başka tahlillere de gerek olabilir.

B 12 değeriniz normali D vitamini testinin normal değerlerini belirtmemişsiniz.
Bu arada, folik asit, demir, kan sayımı gibi testleri de yaptırmanızı öneriyoruz.