Kadın doğum polikistik yumurtalıklarım olduğu için tahlil istedi. Adetimin 4. gününde aşağıdaki tahlilleri yaptırdım.

Merhaba,Kadın doğum polikistik yumurtalıklarım olduğu için tahlil istedi.Adetimin 4. gününde aşağıdaki tahlilleri yaptırdım.E2 – 31,60 ref - 6-27FSH – 9,75LH – 8,25Prolaktin – 28,27 ref -4,79-23,3TSH – 1,95E2 ve prolaktin hormonlarım yüksek çıktı. 26 yaşında evli bir bayanım.Adetlerim bir iki hafta şaşar genellikle.Mevcut değerlerim hamile kalmama engel midir?Doktorum dostileks adlı bir hormon düzenleyici ilaç verdi.Henüz kullanmaya başlamadım.

Tahlil.com Cevabı : Sizin prolaktin yüksekliğinizin ve adet düzensizliğinizin nedeni insülin direncine bağlı gözüküyor ve bu durumda Dostinex çok kullanıması gereken bir ilaç değil. Maalesef kadın doğumcular asıl neden olan insülin direncini tedavi etmek yerine, onun bir sonucu gelişen prolaktin yüksekliğini tedavi etmeye çalışıyorlar. Böyle olunca da esas sorun tedavi olmamış oluyor. Tedaviye başlamadan önce endokrinden görüş almanızı öneririrm.