Kadınlarda progesteron hormon testi hangi amaçlarla istenir?

Tahlil.com Cevabı : Progesteron hormon testi kadınlarda ovulasyon (yumurtlama), corpus luteum fonksiyonları ve gebelik plasental fonksiyonlarının değerlendirilmesi ve takibi, ovulasyon induksiyonu ve progesterontedavisi takibi ve erken düşük riski bulunan hastaların takibi amacıyla istenmektedir.

s***** :

merhaba 3 seferdir adet göremediğim için ilaç alıp adet görebiliyorum bugün adetimin 2 günü ve hormon testi yaptırdım sonuçlar şöyle fsh 5,96 Lüteinleştiren hormon (LH) 5.55 Prolaktin 13.73 Estradiol 32 hormonel bir bozukluk varmıdır ne yapmam gerekir

Cevap:

http://tahlil.com/tahlil-coma-hormon-testlerini-soran-bayanlara-oneriler/

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.