Kan sonuclarım HGB 17.1 HCT 51.4 RBC 5.72 ASO 488. Ayaklarımda belıme kadar vuran agrı var.doktor bel duzlesmesı ve sıyatık dedı.

Merhabalar, 21 yasında bı bayanım. Kan sonuclarım HGB 17.1 HCT 51.4 RBC 5.72 ASO 488. Ayaklarımda belıme kadar vuran agrı var.doktor bel duzlesmesı ve sıyatık dedı. Aso ıcın enfeksıyona gıttım beta mıkrobuyla alakalı bogaz kulturu alındı sonuc negatıf. Son 3 gundur el ve yuz uyusması bas agrısı var

Tahlil.com Cevabı : Kan fazlalığı var sonuçlarınızda, bazı değerleriniz yüksek çıkmış.Kan fazlalığı denilen olay, RBC, HCT,HGB gibi kansayımında yapılan değerlerin yüksek çıkmasıdır.Yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlarda, sigara içenlerde bu durum olabilir.Hayati tehlike taşıyan bir durum değildir.Düzenli aralıklarla dahiliye bölümünde kontrollerinizi sürdürüp belirli aralıklarla da kan vermeniz gerekebilir. ASO değeriniz de yüksek çıkmış bu da normal değil, aşağıda bu konuya dair de bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/aso-nedir-aso-yuksekligi-neden-olur