Kan tahlil sonuçlarım:LDL:205,HDL:30 TRİGLİSERİT:84 KOLESTEROL:252.

Kan tahlil sonuçlarım:LDL:205,HDL:30 TRİGLİSERİT:84 KOLESTEROL:252.Kolesterol düşürücü ilaç kullanayım mı?

Tahlil.com Cevabı : Kötü kolesterol düzeyinizin -LDL- 200′ün üstünde olması genetik olarak kolesterol metabolizma bozukluğu olduğunuzu düşündürüyor, ayrıca iyi kolesterol HDL de düşük. Ömür boyu kolessterol düşürücü tedavi alması gereken gruptasınız diye düşünüyorum, hele bu sıralar mutlaka tedavi alın.