Kan tahlili sonuçları: MCV 59.2 - MCH 19.2 - MCHC 32.4 - RDW 17.6 - RBC 6.01 ne anlama geliyor?

Kan tahlili sonuçları: MCV 59.2 - MCH 19.2 - MCHC 32.4 - RDW 17.6 - RBC 6.01 ÖZELLİKLE BU DEĞERİN SONUCUNUN NE ANLAMA GELDİĞİNİ ÇOK MERAK EDİYORUM - HGB 11.6 - HCT 35.6 - ÇİNKO 65.34

Tahlil.com Cevabı : Kansızlık bulguları var

m********* :

Merhabalar sorumu yorumlamıştınız.Kan tahlillerimde karaciğer fonksiyonlarında yüksek değerler çıkmıştı.Yorumunuzda alkol kullananlarda ve kilolu olanlarda bu gibi sonuçların olabilceğini söylemiştinizFakat ben alkol kullanmıyorum boyun 1.56 kilom 52 ve 20 yaşındayım.Başka ne gibi nedenler olabilir?

Cevap:

Gastroenteroloji veya dahiliye bölümüne başvurun.Muayene sonrası neden daha iyi anlaşılabilir.Ultrason muayenesi detaylı bilgi verebilir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

a********** :

CRP (C reaktif protein, Kantitatif) 0,5 mg/dL 0-,5 2 Tam Kan Sayımı 3 Lökosit (WBC) 6,67 x10³/µL 3,8-10 4 Nötrofil oranı (NEUT%) 52,8 % 50-80 5 Lenfosit oranı (LYMPH%) 35,4 % 10-48 6 Monosit oranı (MONO%) 8,7 % 2-10 7 Eozinofil oranı (EO%) 2,4 % 0-7 8 Bazofil oranı (BASO%) 0,7 % 0-1 9 Nötrofil mutlak sayısı (NEUT#) 3,52

Cevap:

Sonuçlarda sorun yok

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.