Kan tahlilimde Hemogram sonuçları içinde bir değer öne çıkıyor...LYM% 56.5 olarak saptanmıştır.

Kan tahlilimde Hemogram sonuçları içinde bir değer öne çıkıyor...LYM% 56.5 olarak saptanmıştır....normal değerlerin 20.0 - 48.0 olduğu görünüyor...LYM nedir bu değerin yüksekliği ne tür risklere işaret edebilir,yorumlarınızı bekliyorum. Vücudumun karaciğer veya safrakesesi olan bölgesinde arada sırada olan bir ağrı nedeniyle doktora gitmiştim

Tahlil.com Cevabı : Tek başına LYM yüksekliği çok fazla anlam ifade etmez.Yine de genel bilgi olarak lenfosit yüksekliğine dair aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.Lenfosiy yüksekliği