kan tahlilleri hakkında yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

oğlum 13 yaşında. bayılma sonucu yapılan tahlillerde alkalen fosfataz=308 fosfor=5,3 WBC=10,3 MCH=25,1 MCV=74,7kan tahlilleri hakkında yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı :

Alkalen fosfataz büyüme çağındaki, büyümesi devam eden çocuklarda yüksek çıkar, kemik gelişiminin bir göstergesidir. Ancak depo demirleri düşük olabilir, o yönde araştırılırsa iyi olur.