Kan testimi inceler misiniz? Talasemi var mı bende.HbA (Hemoglobin Elektroforezi) 94.7,HbA2 (Hemoglobin Elektroforezi) 4.6,HbF (Hemoglobin Elektroforezi) 0.7

HbA (Hemoglobin Elektroforezi) 94.7,HbA2 (Hemoglobin Elektroforezi) 4.6,HbF (Hemoglobin Elektroforezi) 0.7 kan sonuçlarım.Bunlara göre bende talasemi var mı?

Tahlil.com Cevabı : HbA2 hafif yüksek, bu durmda talasemi hastası değil talasemi taşıyıcısınız. Sağlık açısından bir önemi yok, genetik geçiş için önemlidir.