Kan testlerim: Hgb:10,3 ve HCT 29,6. İlaç kullanmalı mıyım?

Hemogram kan testlerim: Hgb:10,3 ve HCT 29,6. İlaç kullanmalı mıyım?Ne önerirsiniz?

Tahlil.com Cevabı : Hgb yani hemoglobin ve hct yani hematokrit testleriniz düşük çıkmış.Bunlar anemi yani kansızlık bulgusu.Mutlaka tedavi olmalısınız.Doktorunuz kan yapıcı demir hapları verecektir.Ayrıca pekmez, kuru üzüm gibi gıdalar da almalısınız.