kandaki lokositte 18 bindi 2.teste 10bin normalmi?

1 ay önce diş çekildim ama ilaç vermediler sonra ateşlendim ve faranjit oldum daha sonra zatüre dediler ama sinizütüm ve ağır grip geçiriyomuşum. crp de 10 çıktı doktor beni çok korkuttu kalp romatizması geçirebililrsin dedi böbrek yetmezliği olabilir dedi çok mu yüksek değerim. kandaki lokositte 18 bindi 2.teste 10bin normalmi?

Tahlil.com Cevabı : Sanırım kafanız biraz karışmış.Farenjit,sinusit,zatüre,grip,kalp romatizması ve böbrek yetmezliği birbirinden farklı hastalıklar.Panik olmanızı gerektirecek bir durum yok,muhtemelen bakteriyel bir enfeksiyon geçirmişsiniz ve lökosit 18 000 çıkmış,sonra da 10.000 e düşmüş.Şu andaki CRP değerini yazmamışsınız ancak 10 da çok yüksek bir değer değil.Korkmanıza gerek bir durumyok,yazdıklarınızı okuyunca…