Kas seğirmesi şikayetiyle gittim.Hemogramda ve biyokimya da normal olmayan değerler şunlar..

Kas seğirmesi şikayetiyle gittim.Hemogramda ve biyokimyada normal olmayan değerler şunlar, HGB 17,5, HCT 50,9, üRE 11 önceki 14, Kan üre azotu BUN 5,14 önceki 6,54 yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Hemoglobin (HGB) ve Hematokrit (HCT) değerleriniz yüksek çıkmış.Bunu bir kan fazlalığı olarak da niteleyebiliriz.Çok sigara içenlerde ve yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlarda bu tür sonuçlar görülebilir.Üre ve BUN değerleri ise normal kabul edilebilir.Bu test sonuçları ise direkt kas seğirmesi ile ilgili bir fikir vermemektedirler.Geçmiş olsun.