Kemik erimesi nedeniyle 6 ay rocatrol 0.25 kullandım, 3 ay ara verdim ve 1.25 dihidroksi kolekalsiferol testi yaptırdım değerim 112 çıktı.Neden yüksek olabilir?

 Kemik erimesi nedeniyle 6 ay rocatrol 0.25 kullandım, 3 ay ara verdim ve 1.25 dihidroksi kolekalsiferol testi yaptırdım değerim 112 çıktı. Neden yüksek olabilir?

Tahlil.com Cevabı : D vitamini düşüklüğü klinik olarak daha anlamlıdır.Sizde yüksek çıkmış ,diğer tahlil sonuçlarınızı bilemiyoruz ancak yüksekliğinin klinik olarak çok anlamlı olduğunu düşünmüyorum