Kemoterapi öncesi bakılan kan degerlerimde lökosit 3.4 olarak çıktı. normal değerler 4.5-11 gösteriyor. Nasıl yükselir?

Kemoterapi öncesi bakılan kan degerlerimde lökosit 3.4 olarak çıktı. normal değerler 4.5-11 gösteriyor. lökosit düşüklüğü kemoterapi almama engel midir. ayrıca lökositi yükseltmek için neler yapılabilir.

Tahlil.com Cevabı : Lökosit değeriniz aşırı düşük değil, ama bu değere bakarak kemoterapi sürecini klinik bulgularınızı bilen doktorunuz değerlendirmelidir.