Kilo fazlalığı nedeniyle doktora gittim.Diyetisyene gönderildim.Diyetisyen tahlillerime bakmadan bana diyet yazdı.

Soz zamanlarda kilo aldığım için doktora gıttım ve bu teslerı yaptırdı.Sonra da beni diyetisyene yönlendirdi.Ancak diyetisyen tahlillerime bakmadan bana diyet programı yazdı.Çalışmadıgım ıcınde özel bir diyetisyene gidip testleri gösteremediğimden dolayı devlet hastanesınde de malesef bu kadar yardımcı oldular.Sizden ricam tahlillerimde eksiklik olup olmadığına bakmanız ve sonuçlarına göre bana bir diyet programı yazmanız. Alanin aminotransferaz (ALT) 22 10 - 40 U/L Aspartat transaminaz (AST) 21 10 - 42 U/L Glukoz 77 70 - 110 mg/dL Glukoz (tokluk) 92 70 - 140 mg/dL Kolesterol 210 < 200 mg/dL Kreatinin 0.67 0.6 - 1.3 mg/dL LDL kolesterol 134.8 60 - 129 mg/dL Serbest T4 0.82 0.58 - 1.64 ng/dL Trigliserid 123 < 150 mg/dL TSH 2.21 0.34 - 5.6 uIU/mL hormon içinde adetimin 3 gününde bu testler yapıldı.Dehidroepiandrosteron sulfat 397 .2 18 - 391 Ug/dL FSH 10.25 mIU/mL Lüteinleştiren hormon (LH) 5.46 mIU/mL Total testesteron 0.71 0.1 - 0.75 ng/ml

Tahlil.com Cevabı : Tahlil sonuçlarınız genel olarak normal.Ancak kolesterol değeriniz hafif yüksek.Diyetisyenin tahlillerinize bakmadığını belirtmişsiniz.Diyet programı verme olanağımız bulunmuyor buradan.Bu konuda bir diyetisyen çok daha yararlı bilgiler verecektir.Gerekirse başka bir diyetisyene daha danışmalısınız.Ancak düzenli egzersiz yapmanız kolesterol değerinizi de düşürecektir.