Kızılay'a düzenli olarak kan bağışı yapıyorum.Son tahlil sonucumda kan değerim düşük çıktı

  Kızılaya düzenli olarak her 3 ayda bir kan bağışı yapıyordum. bu güne kadar 8 kez kan verdim. 9. kez gittiğimde doktor kan değerimin düşük anca kendine yeter dedi. bu güne kadar hiç böylebir seyle karşılaşmamıştım. genel olarakta hep kan değerimin yüksek olduğunu söylerlerdi. doktor bu sefer kan degerimin 13 oldugunu söyledi. spora başlamıştım. bu yüzden olmuş olabilir mi? üzerinde durmam gerekir mi? teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Detaylı bilgi vermemişsiniz kan sayım tetsi sonuçlarınız ile ilgili olarak.13 çıkan sonuç ise anlaşılan hgb değeri.Eğer hgb 13 ise çok da düşük sayılmaz.Yine de son test sonuçlarınızı ayrıntılı olarak gönderebilirsiniz.Sporun ise, hgb değerinde düşmeye veya kansızlığa direkt bir etkisi bulunmamaktadır.