Kizim ateslendigi icin kan sayimi kanda hemoglobin 10.4 hematokrit 31.8 trombosit 167 monosit 16.8 sizce nasıl?

2 yasindaki kizim ateslendigi icin kan sayimi ve periferik yayma yapildi yayma sonucu cikmadi ama kanda hemoglobin 10.4 hematokrit 31.8 trombosit 167 monosit 16.8 cikti tetkiklerin sebebi 5 aydir her ay 3 gun suren yuksek ates (40) yasamasi ancak her ateste mutlaka bir enfeksiyon var idi bu test yapildiginda bogaz enfeksiyonu vardi doktor ondan olabilir gene de periferigi bekleyel dedi ama ben cok endiseliyim

Tahlil.com Cevabı : Kansızlık bulguları var, ancak bu haliyle endişe verici veya korkutucu bir durum yok. Periferik yayma daha ayrıntılı bilgi verebilir.