Kızım lösemi olabilir mi diye korkuyorum.

Kızımın kan sayım sonuçlarını iletiyorum size yardımcı olursanız çok sevinirim.3,5 yaşında kızımı boğaz enfeksiyonu yüzünden acile kaldırdık ateşi40,6 dı ve 3 gündür inip çıkıyor sürekli kan tahlili yaptılar ve sonuçları çok düşük çıktı,talesemi olabilr diyor doktor,ve hematolojiden randevu aldım 1 hafta sonraya çok korkuyorum lösemi olabilirmi diye yardımcı olursanız çok sevinirimRBC = 4,83HCT = 25HGB = 7,7MCV = 51,8MCH = 16,1MCHC = 31,1WBC = 21,1PLT = 362 RDW = 22,5MPV = 7,3PDW= 11,5PCT = 0,26 LYM = 2,4LYM% 11,3GRA = 16,2GRA = % 76,7MONO = 2,5MONO% = 12 CRP =53,2

Tahlil.com Cevabı : Kızınızda anemi yani kansızlık bulguları var.Bunun nedenine yönelik ilave testler de yapılmalı.Talasemi d ekansızlık nedenlerinden biridir.Hematoloji bölümünce gerekli tahliller yapılacaktır.Ancak bu bulgularla lösemiden söz etmek doğru olmaz.Ayrıca CRP ve wbc yüksekliği bir arada olunca kızınızın bir enfeksiyon geçirmekte olduğu da düşünülebilinir.