Kızımın idrarında eritrosit var.

Merhaba kızım yaş 6, karın agrısı ve kanlı idrarı oldu. idrar normale döndü. İdrar tahlil : 2 Nisan PH:5, Dansite: 1020 her sahada 6-7 lökosit, 10-12 eritrosit ve az bakteri İdrar Kultürü 6 Nisan 1-2 lökosit, 18-20 eritrosit, 5-6 kalsiyum oksalat kristali görüldü. bakteri üremedi. tşk.

Tahlil.com Cevabı : Kızınızın idrarında  rbc olması eritrosit yani kanama olduğunu gösterir. Doktorunuz bu tahlil bulgusunu, muayene bilgileri ve ilave tahliller ile birlikte değerlendirerek gerekli kararı vermelidir.Tercihen ultrason, radyolojik bazı tahliller, idrar kültürü gibi ilave tanı yöntemlerine ihtiyaç olabilir.