KML tanısından şüpheleniliyor,fakat BCR-ABL sonuç negatif yorum nedir ?

Hasta 62 yaş.erkek.kemik iliği hematoloji sonuçları materyel yetersiz,bir alanda görülen hücrelerin %56 sı eosinofilik seriye ait.entrositer seri az,normoblastik eritropoez mevcut . patoloji sonucundada hipersellüler kemik iliği (%100) KML şüpheleniliyor,fakat BCR-ABL sonuç negatif yorum nedir .Tşk.

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun. KML tanısı bir çok tahlil ve muayeneden sonra koyulur.Sadece bu bilgilere dayanarak net bir şey söyleyemeyiz.Önümüzdeki süreçte muayene ve tahlil sonuçlarına göre Hematoloji doktorları gereken tanıyı koyacaklardır.