Kontrol için tahlil yaptırdım. Intact parat horman 103,6 Normal değer (15-68,3)

Kontrol için tahlil yaptırdım. Intact parat horman 103,6 Normal değer (15-68,3) Potasyum K 3,4 " " (3,5-5,1) Kalsıyum, fosfor ve demir alt sınırda. Bu sonuçların anlamı nedir. Tedavi için hangi branşa gitmeliyim.

Tahlil.com Cevabı : PTH değeriniz yüksek, konuya dair aşağıda detaylı bilgi bulunuyor.http://tahlil.com/paratiroid-hormon-intakt-pth-parathyrin-parathormonDahiliye ve/veya endokrinoloji bölümlerine başvurabilirsiniz.