Lösemi belirtileri olup olmadığından korkuyorum.Tahlillerimi değerlendirir misiniz?

Geçen gün yaptırdığım testlerla karşılaştırmak için özel bir hastanede tekrar yaptırdığım testteWBC 12.3 ,GRA 7.6,RBC 5.65,HGB 15.8,HCT 48.1,PLT 300 120-500 çıktı.Ayrıca bunun üzerine bir hafta ceftinex antibiyotik kullandım.Dr. enfeksiyon kaynaklı dedi.antibiyotikten sonra wbc düşmüş müdür.wbcnin şimdi yüksek çıkması ileride sürekli yükseleceğini gösterir mi.Nezle,grip gibi durumlarda wbc yükselir mi.bende biraz öksürük,iki gün sonrada burun akınıtısı ve hapşırma oldu.ben en çok bu tahlilde wbc yüksek çıktığı için lösemi olabileceğinden korktum.ayrıca menisküs ve basur durumlarında wbc yükselir mi.Pek çok doktor bu değer önemli değil.muhtemelen enfeksiyon kaynaklı dedi.KBB uzmanı bademcikleri çocukken alındığı için boğazımda önemli bir şey görmedi ancak durumun yanıltıcı olabileceğini söyledi.Faranjit vb de olabilir dedi.eşimde bir hafta önce larenjit geçirmişti.Ancak bu değer beni korkuttu.Lösemi belirtileri konusunda bunun dışında bir şikayetim yok.

Tahlil.com Cevabı : WBC değeriniz yüksek çıkmış ancak ciddi bir yükseklik değil.Lösemi konusunda gereksiz bir endişe taşıdığınız görüşündeyim.Ayrıca düşündüğünüz hastalıkların hiçbirinde(basur,menisküs vb.) wbc yüksekliği olmaz.WBC özellikle bakteriyel kökenli enfeksiyonlarda yükselir.Lösemi teşhisi koyulabilmesi için periferik yayma adlı bir test yol göstericidir.Ancak bunu da doktorlar lösemi veya çeşitli kan hastalıklarından şüphelendiklerinde isterler.Sizden de bu test istenmediğine göre meslektaşlarım bu konuda şüphe duymamışlar.