Lösemi gibi bir hastalığın belirtisi olan yüksek ateş sürekli sık sık (20 gün) tekrarlanır mı?

Oğlum sürekli olarak sık sık ateşlenmekte olup antibiyotik ve iğne tedavisi uygulanmaktadır. Lösemi gibi bir hastalığın belirtisi olan yüksek ateş sürekli sık sık (20 gün) tekrarlanırmı? löseminin teşhisi hemogram testi ile anlaşılır mı? Hemogram tahlilinde WBC degeri yüksek,HCT düşük çıkıyor.

Tahlil.com Cevabı : Her lökosit yüksekliği lösemiyi düşündürmemelidir.Dok tor lösemiden şüphe duyarsa periferik yayma adı verilen tahlili isteyecektir.