Merhaba 20 yaşındayım tahlillerimde yüksek değerler var yorumlarmısınız?

Merhaba 20 yaşındayım tahlillerimde yüksek değerler var yorumlarmısınız? Aspartat transaminaz (AST) 53 , Alanin transaminaz (ALT) 160 ,Gama glutamil transferaz (GGT) 71, Alkalen fosfataz 144 ,Albümin 5,0 , Ca 10,7 , CRP (Nef. veya türb.) 0,100 ,TSH 2,435 ,Mikroalbumin / Kreatinin (spot idrarda) 12 teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : özellikle karaciğer fonksiyonları konusunda bilgi veren testleriniz bozuk çıkmış.Bir gastroenteroloji uzmanına başvurabilirsiniz.karaciğeri gösteren ultrason muayenesi de bilgi verebilir,ilave tahlillerede ihtiyaç olabilir.Alkol alanlarda, karaciğer yağlanmasında, kilolu kişilerde bu tür sonuçlar çıkabilir.