Merhaba 28 yaşındayım regl dönemimde kan sayımı yaptırdım.3 ay önce kan sayımı yaptırmıştım. Plt referans aralığı 150-400 arası benim değerim 225 çıkmıştı.

Merhaba 28 yaşındayım regl dönemimde kan sayımı yaptırdım.3 ay önce kan sayımı yaptırmıştım. Plt referans aralığı 150-400 arası benim değerim 225 çıkmıştı. Bu ay tekrar kan sayımı yaptırdım plt degerim 344 çıktı. Ayrıca mono değeri referans aralığı 2-10 benim değerim 11.1 çıktı.Yani mono degerim biraz yüksek çıktı diğer değerler referans aralığında yorumlar mısınız.Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Diğer değerleriniz normal sınırlardadır.
Kanda monosit artışı viral ateş,enfeksiyon,stres gibi durumlarda görülür. Ancak değeriniz çok yüksek olmadığı için bazen tek başına bir anlam ifade etmez.
Tahlil sonuçlarınızı doktorunuzla paylaşmayı ihmal etmeyiniz.