Merhaba, anti-hcv 47,03 AST 33,4 ALT 28.2 Hepatit c pozitif çıkmış,bu kesinlikle hastalığın olmasını gösterir mi?gösterirse hangi aşamada olduğunu nasıl öğ

Merhaba, anti-hcv 47,03 AST 33,4 ALT 28.2 Hepatit c pozitif çıkmış,bu kesinlikle hastalığın olmasını gösterir mi?gösterirse hangi aşamada olduğunu nasıl öğrene bilirim? teşekkürler

Tahlil.com Cevabı :

Evet testiniz pozitif HCV yönünden. Ancak HCV RNA gibi bazı doğrulayıcı testler ile bunun teyit edilmesi gerekir.