Merhaba; Ben 31 yaşında bir bayanım. Tahlil sonuçlarım da hemoglobin oranım bir bayana göre yüksek değerde olduğu söylendi. Fakat bunun ne anlama geldiğini bil

Merhaba;Ben 31 yaşında bir bayanım. Tahlil sonuçlarım da hemoglobin oranım bir bayana göre yüksek değerde olduğu söylendi. Fakat bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum.Halsizlik ve vücudumda ödem var. Diğer değerlerim normal..Bilgilendirirseniz sevinirim.         HGB     16,5             MCH     3         MCHC     35,93,9

Tahlil.com Cevabı :

Sigara içiyor musunuz, ayrıca yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlarda da hgb yüksek çıkabilir.Bu arada testi tekrarlatmanızda fikir verecektir