Merhaba ben bugün romatizmal hastalık şüphesiyle kan tahlili yaptırdım. Sedim 1 saat 31 EO% 8.8 çıktı.Normal referans değerinden daha yüksek ne anlama geliyor a

Merhaba ben bugün romatizmal hastalık şüphesiyle kan tahlili yaptırdım. Sedim 1 saat 31 EO% 8.8 çıktı.Normal referans değerinden daha yüksek ne anlama geliyor acaba

Tahlil.com Cevabı : Bu test vücuttaki iltihabı tespit etmek için bakılan bir kan tahlilidir.Sizin sonucunuz yüksek çıkmış bu da öncelikle vücutta enfeksiyon olduğunu veya romatizmal bir hastalık olduğunu düşündürür.Ancak bu değerin neye bağlı yükseldiğini öğrenmek için bir enfeksiyon hastalıkları bölümüne muayene olmanızda fayda var.