Merhaba benim 8 aylik bir oglum var dun kan sayimi yaptirdik ve dusuk cikti doktorumuz akdeniz anemisi olabilecegini soyleyip tahlil istedi.

Merhaba benim 8 aylik bir oglum var dun kan sayimi yaptirdik ve dusuk cikti doktorumuz akdeniz anemisi olabilecegini soyleyip tahlil istedi.bu tahlili devlet hs yapiyormu? kan sayim sonuclari:hemoglobin:9.1 neu:13.2 lenfosit:80.1 Hematokrit:27.2 Mcv:58 Mchc:29.1 Mch:16.9 Rdw:23.2

Tahlil.com Cevabı : Kansızlık bulguları var, akdeniz anemisi de bunun nedenlerinden biri olabilir.Büyük devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde buna dair testler yapılabilir.