Merhaba Beta hcg testi önce 13.85 4 gün sonra 29 çıktı iki katına çıkmadığı için kafama takıldı bir sorun teşkil eder mi Teşekkürler Bayan 27

Tahlil.com Cevabı :

Son bhcg değerine göre tahmini olarak üç haftalık hamile olduğunuz söylenebilir.Ancak normal bir gebelikte bhcg değerinin hızla artış göstermesi gerekir sizin 4 gün ara ile yaptırmış olduğunuz testte beklenen artış görülmemiş.Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi tekrar testleri ile takip yapıldıktan sonra doktorunuz verebilir. Bhcg değerininde beklenen artışın olmaması bazı sorunların habercisi olabiliyor.