Merhaba bugün annemin testinde anti hcv ve anti hbs pozitif cıktı ne anlama geliyor ne yapmalıyız ?

Tahlil.com Cevabı : Anti HCV pozitifliği istenen bir durum değildir.Anneniz Hepatit C hastası olabilir.Ancak bunun HCV RNA testi ile de teyid edilmesi gerekir.Gelelim Anti HBS ye, annenizde Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.Bu sonuç iki nedene bağlı gelişebilir.Aşağıda olası iki nedeni görebilirsiniz.1.Daha önce Hepatit B aşısı olmuş.Olduğu aşıya bağlı olarak bağışıklık gelişmiş.Bu nedenle Anti HBS testi pozitif çıkmış. 2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmiş ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık gelişmiş..