Merhaba doktor. ben 27 yasindayim. hepatit b virusu kanimdan yok ola bilirmi tedavisi varmi?

Merhaba doktor. ben 27 yasindayim. hepatit b virusu kanimdan yok ola bilirmi tedavisi varmi? internetde %90 hastalik gecer diyor.benim tahlillerim ne gosteriyor? gecermi? karaciyerim ultrason da iyi normal bir hasar yokmus HBs Ag-pozitiv Anti HCV(kart-test)-negativ Alt-26. u/l n(9-52) Ast-19. u/l n(14-36) HBeAg-0.20>1.2 pozitiv <0.8neqativ 0.8-1.2 subheli HBc igM-0.057 negative >1pozitiv <1negativ hepatit b(keyfiyyet) DNT- pozitiv( ) negativ(-) hepatit b(virus yuku) IU/ml DNT-4.3x10^4IU/ml analitik hassaslik 150IU/ml hepatit b(virus yuku) cop/ml DNT-7.3x10^4cop/ml analitik hassaslik 255 cop/ml

Tahlil.com Cevabı : Hepatit b taşıyıcısısınız, zamanla negatife dönüşebilir.