Merhaba dün aile hekimine gidip kan tahlili ile gebelik testi yaptırdım 10 gün geçti sonuç 6.1 ne pozitif nede negatif dedi doktor ve kadın doğuma yönlendirdi.

Merhaba dün aile hekimine gidip kan tahlili ile gebelik testi yaptırdım 10 gün geçti sonuç 6.1 ne pozitif nede negatif dedi doktor ve kadın doğuma yönlendirdi.Bu arada da tahlilde RDW sonucu 46,6 çıkmış buna hiç yorum yapmadı bende şimdi fark ettim normal değerden çok yüksek ben anemi hastasıyım ve B12 vitamin değerim de düşüktü 6 aylık tedavi sürecindeyim 3 aydır kan ilacı kullanıp B12 iğne yaptırıyorum.

Tahlil.com Cevabı : Bhcg değerine göre tahmini olarak 3 haftalık hamile olduğunuz söylenebilir ancak  henüz çok düşük değerde olduğu için kesin bir şey söylenmez.Kesinlik kazanması için tekrar testleri ve kadın doğum muayenesi gerekmektedir.Bu değerin hızlı bir şekilde artış göstermesi gerekir normal bir gebelikte.Bu yüzden ben de bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızı öneriyorum.
Rdw değerine gelince;bu değer b12 eksikliğinde yüksek çıkabiliyor.Hala b12 değerinizde yükselme yoksa ona bağlı olarak yüksek çıkmış olabilir.