Merhaba.. hemogram testinde çıkan sonuçlarım crp:154 neu:12,1 neu%75 lym%12 mon:2

Merhaba.. hemogram testinde çıkan sonuçlarım crp:154 neu:12,1 neu%75 lym%12 mon:2 Bu değerler tam olarak ne ifade ediyo sadece iltahabik bir durum olduğunu söyldi tahlili yaptıran doktor.Ciddi bir durum söz konusu mudur?Yardımcı olursanız sevinirim

Tahlil.com Cevabı :

CRP bir akut faz reaktanıdır. CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve romatizmal durumlar gibi ihtimaller gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.