Merhaba normalde 7-8 gün süren ve yoğun gecen adetim bu ay 3 gün ve az miktarda sürdü. Bas dönmesi mide bulantısı aşırı halsizlik şişkinlik bas ağrısı gibi beli

Merhaba normalde 7-8 gün süren ve yoğun gecen adetim bu ay 3 gün ve az miktarda sürdü. Bas dönmesi mide bulantısı aşırı halsizlik şişkinlik bas ağrısı gibi belirtiler var hamile olma ihtimalim var midir?

Tahlil.com Cevabı :

İlişki sonrasında beklenen adet tarihinde gecikme veya normala adet kanamasından az ve farklı bir kanama olması durumunda gebelik testinin yapılması uygundur. Kimi zaman üstüne görme(yerleşme) kanaması adet kanaması ile karıştırılabiliyor ve anne adayları hamile olduklarını anlamadan dikkatsiz davranabiliyorlar.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından farklı lekelenme şeklinde ve kısa süreli olur.

 Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye aşağıda belirtmiş olduğum linkten ulaşabilirsiniz.

Üstüne görme adet kanamasından nasıl ayırt edilir?