Merhabalar adet günün 6 gün geçti gece karın ağrısı oluyor yine gece ve gündüz ara ara mide bulantılarım oluyor ancak gebelik tahlili yaptırdım sonuç 1.20 çıktı

Merhabalar adet günün 6 gün geçti gece karın ağrısı oluyor yine gece ve gündüz ara ara mide bulantılarım oluyor ancak gebelik tahlili yaptırdım sonuç 1.20 çıktı,sizin de yorumunuzu öğrenmek istiyorum

Tahlil.com Cevabı :

Yazmış olduğunuz değer negatif yani gebelik yok.Beklenen adet tarihinde gecikme olması durumunda yapılan gebelik testleri genellikle doğru sonuç verir.Geçirmekte olduğunuz idrar veya vajinal enfeksiyon var ise bu da bulantı ve alt karın bölgesinde ağrı yapabiliyor.Karın ağrısının altından farklı şeyler de çıkabildiği için ağrı kesici kullanmayınız ve ne olduğunu öğrenmeden sıcak uygulama yapmayınız.Şikayetleriniz devam ederse bir kadın doğum doktoruna muayene olmayı ihmal etmeyin.Gerekli yönlendirmeyi ve bilgilendirmeyi doktorunuz yapacaktır.