Merhabalar hocam 4.5 haftalık gebeyim kan ve idrarda pozitif çıktı . Beta hcg değerim 104.4 du 48 saat sonra tekrardan test yaptırdım 304 çıktı .doktora gittiği

Merhabalar hocam 4.5 haftalık gebeyim kan ve idrarda pozitif çıktı . Beta hcg değerim 104.4 du 48 saat sonra tekrardan test yaptırdım 304 çıktı .doktora gittiğimde keseyi göremedi doktor . Dış gebelik olabilir mi beta değerim normal mi çok merak ediyorum.

Tahlil.com Cevabı : Bhcg değerindeki artış iyi görünüyor. Gebelik kesesinin görülebilmesi için bu değerin 1500 lere ulaşması gerekmektedir. Dış gebelik demek için henüz erken. Kimi zaman kese 6 haftaya kadar görülmeyebilir. Ayrıca dış gebeliklerde idrar testi negatif çıkmaz. Bu yüzden çok fazla stres yapmayın.