Merhabalar plt sonucum 411 çıktı tahlilde koyu renkte çıkmış 24 yaşındayım acaba nedir teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı : PLT yüksekliği normal olmayan bir durumdur.Nedeninin araştırılması gerekir.Önerimiz ise 1 hafta sonra trombosit testini bir daha yaptırıp yine yüksek çıkması durumunda tercihen Hematoloji uzmanı veya bir Dahiliye uzmanına danışmanız. Trombosit değeri ve hangi durumlarda düşük veya yüksek çıktığına dair bilgi almak isterseniz aşağıda vereceğim linki tıklayabilirsiniz